česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Oficiální návštěva Namuru

Dne 8. 12. 2015 se uskutečnila návštěva delegace ZÚ Brusel pod vedením velvyslance J. Kurfürsta v Namuru.

Návštěva byla věnována zejména jednáním s vedením Namurské provincie. Její součástí bylo rovněž setkání s vedením místní hotelové školy a schůzka se zástupci Namurské univerzity.

Během jednání s guvernérem D. Mathenem představila provinční správa svůj koncept podpory lokální ekonomiky, založený na vytváření podmínek přitažlivých pro malé a střední firmy fungující podle inovativních modelů.

Guvernér zároveň informoval o rozvoji města Namur, který je veden urbanistickým konceptem „inteligentního města“ (smart city). Namur se v nedávném srovnání podobných měst umístil na druhém místě v Belgii.

Velvyslanec J. Kurfürst představil ČR jako zemi s dynamicky rostoucí ekonomikou a nastínil některé možnosti spolupráce s Namurskou provincií. V delegaci ZÚ byl rovněž honorární konzul ČR v Namuru J. P. Lothe, obchodní rada M. Čech a ředitelka českého centra K. Prunerová, která s místními partnery vedla rozhovory o kulturní spolupráci a účasti na filmovém festivalu.

Jednání se střední hotelovou školou a Namurskou univerzitou byla mimo jíné věnována možnostem jejich spolupráce s českými partnery.

Photo: © André Dubuisson

Celá fotogalerie

Oficiální návštěva Namuru
Oficiální návštěva Namuru
Oficiální návštěva Namuru
Oficiální návštěva Namuru