česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva Univerzity v Antverpách

16. března 2015 - jednání s vedením Antverpské univerzity - University of Antwerp - (Prof. Dr. Alain Verschoren – rektor, Piet van Hove - ředitel odd. zahraničních vztahů, Prof. Dr. Tom Sauer – Associate Profesor International politics fakulty politických asociálních věd)

Antverpská univerzita je mladá a dynamická škola, svými vizemi zřetelně zaměřená do budoucnosti. Hlásí se k zásadám aktivního pluralismu a v tomto duchu podporuje kritický výzkum a výuku, uvažování a diskusi o vědeckých, sociálních, filosofických a etických tématech.

V rámci programu Erasmus studuje v Antverpách 37 studentů z ČR, většinou z Univerzity Karlovy, Masarykovy univerzity Brno, Palackého univerzity Olomouc, VŠE Praha a VŠCHT Praha. ČR je tak na třetím místě ve srovnání počtů zahraničních studentů. S jejich studijními výkony je spokojenost. Na druhou stranu osm studentů z Antverpské univerzity studuje v rámci Erasmu v ČR.

Univerzita již spolupracuje s některými univerzitami v ČR v různých oblastech. Byl předložen rozbor aktuální spolupráce a rovněž oblastí, o které má ČR na základě oslovení univerzit zájem (dlouhodobější spolupráce s akademiky ve výuce i výzkumu, zahraniční stáže a praxe, studijní programy dvou univerzit – double/joint degree, spolupráce v oblasti vědecko-technické, výměna studijních pobytů pedagogů, výměna výzkumníků na testech vybudované infrastruktury, energetika životního prostředí, společné projekty v rámci Horizont 2020, projekt celoživotního vzdělávání ad.) a co může nabídnout (studijní programy v angličtině, praktická výuka ve špičkových laboratořích, speciální studijní programy - biotechnologie, nanotechnologie, mechatronika, účast na konferencích, inovace v podobě spin-off s komerční sférou, zdravotnické obory - ošetřovatelství, sociální práce/charita, rostlinolékařství, vinohradnictví ad.

V oblasti internacionalizace univerzit „Utrecht Network“ spolupracuje univerzita v ČR s MU Brno. V rámci mezinárodní spolupráce rozvíjí univerzita zahraniční styky v oblasti výzkumu (UK), biologie, biomedicíny, fyziky, historie, matematiky.

Velvyslanec J. Kurfürst navštívil Univerzitu v Antverpách

 

 

Velvyslanec J. Kurfürst navštívil Univerzitu v Antverpách