česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva Katolické univerzity v Lovani

Dne 10. března navštívil velvyslanec Jaroslav Kurfürst Katolickou univerzitu v Lovani v milé společnosti bývalé velvyslankyně Belgie v České republice paní Renilde Loeckx.

Návštěva KU Leuven byla zahájena neformálním a přátelským rozhovorem s vedoucím Rega institutu Prof. Erikem De Clercqem, který v minulosti spolupracoval s českým profesorem Antonínem Holým z ÚOCHB. Jejich společná práce vyústila v 15 patentů včetně některých, které přinesly důležité léky např. proti AIDS.

Po této schůzce následoval pracovní oběd s prorektorem pro mezinárodní vztahy Prof. Koen De Backerem, na kterém byla prodiskutována existující tradiční a široká spolupráce včetně možností některých nových konkrétních projektů či oblastí pro budoucí spolupráci s Českými univerzitami a vyzkumnými pracovišti.

Součástí programu byla i návštěva Bakala-Academy – výzkumného centra založeného českým podnikatelem Bakalou – které se jako součást Katolické univerzity v Lovani věnuje výzkumu v oblasti sportu a přípravě sportovců – především v cyklistice a triatlonu.

Bohatý a příjemný den v Lovani byl zakončen sklenicí místního piva s Renildou Loeckx, Profesorem De Clercqem pod dohledem Prof. Denise de Keukeleire – emeritního profesora university v Gentu, předního světového specialisty na výzkum v oblasti chmele a pivovarnictví, který byl po celý den součástí delegace a podělil se během schůzek o svou moudrost i humor.

Velvyslanec Jaroslav Kurfürst navštívil Katolickou univerzitu v Lovani