česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

V Belgii byla posílena bezpečnostní opatření

V návaznosti na rozhodnutí z večera 20.11. 2015 byl zvýšen bezpečnostní stupeň pro Bruselský region na čtvrtý na stupnici ze čtyř. V této souvislosti zůstane až do pondělí uzavřeno metro, bude omezena i tramvajová doprava. Belgická policie doporučuje usnadnit bezpečnostním složkám kontroly. 

V souvislosti s vyhlášením čtvrtého, nejvyššího bezpečnostního stupně na území regionu Brusel – hlavní město doporučujeme občanům České republiky vyhýbat se místům zvýšené koncentrace osob v hlavním městě, jako jsou koncerty, sportovní události, obchodní centra, nádraží a letiště. Stejně tak doporučujeme vyhýbat se využívání prostředků veřejné dopravy.

Na území Belgie mimo Brusel platí třetí bezpečnostní stupeň. Zde zůstává v platnosti také doporučení ZÚ dbát při pobytu v Belgii zvýšené opatrnosti a řídit se pokyny bezpečnostních orgánů, zejména na místech s větší koncentrací osob.

Doporučujeme sledovat místní sdělovací prostředky, jejichž prostřednictvím budou belgické bezpečnostní složky aktualizovat situaci.


  • Při nedělních policejních operacích bylo v Bruselu zadrženo 16 osob, oznámila po půlnoci na tiskové konferenci prokuratura.
  • Čtvrtý (nejvyšší) bezpečnostní stupeň pro Brusel hlavní město zůstává prozatím zachován.
  • Bruselské metro bude zavřené i v pondělí 23.11. "Nadzemní" doprava bude jezdit normálně, a měla by být posílena.
  • Součástí mimořádných opatření je i zavření všech škol v Bruselu v pondělí 23.11.2015.
  • Pro zbytek země zůstává stupeň ohrožení na úrovni 3.
  • O zrušení či prodloužení mimořádných opatření se rozhodne opět v pondělí odpoledne.

Informace - Krizové centrum Belgie

Informace - Le Soir

crisis centre