česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Odhalení památníku první světové války

Dne 5. listopadu 2016 se zástupkyně velvyslance paní Tamara Katuščák zúčastnila slavnostního odhalení nového památníku první světové války na hřbitově Langemark Poelkapelle v Belgii.

Památník se skládá ze sedm metrů vysokého a dva metry širokého sloupu, který váží cca 12 tun a který je obklopen 2016 ručně kovanými vlčími máky, které připomínají všechny vojáky padlé ve válečných bojích. Toto jedinečné dílo stojí na belgickém hřbitově jako maják naděje pro budoucí generace, kterým bude současně připomínat oběti první světové války všech stran konfliktu bez rozdílu.

Památník byl vytvořen během září tohoto roku v rámci Mezinárodního kovářského sympózia pořádaného ve městě Ypres. Na jeho realizaci se podílela stovka kovářů z celého světa včetně České republiky. Součástí památníku je rovněž 26 uměleckých panelů, ve kterých kováři zpracovali své dojmy o první světové válce.

Přítomní diplomatičtí zástupci měli příležitost napsat osobní „vzkaz míru“, který bude v budoucnu přístupný návštěvníkům památníku.

Autorky článku: Tamara Katuščák, zástupce velvyslance a stážistka Kristiana Černá

Odhalení památníku první světové války

 

Odhalení památníku první světové války