česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Oficiální návštěva provincie Liège

Dne 26. října navštívil velvyslanec Jaroslav Kurfürst provincii Liège v doprovodu své zástupkyně Tamary Katuščák a zástupce Královéhradeckého a Jihočeského kraje Reného Příhody. Českou delegaci doprovázel a partnerům představoval honorární konzul ČR pro provincii Liège a Luxemburg pan Serge Mantovani.

Česká delegace byla vřele přijata guvernérem provincie Liège panem Hervé Jamarem. Panu velvyslanci byl představen projekt Homo Migratus a s ním spojená výstava ve valonském muzeu, která se zaměřuje na různorodé aspekty migrace.

Oficiální návštěva provincie města Liège

Čeští a valonští představitelé diskutovali o probíhající spolupráci v oblasti vědy a výzkumu. Zástupci valonských vysokých škol a vyšších odborných škol vysvětlili způsob spolupráce škol s firmami a jakým způsobem se snaží tuto spolupráci podporovat. Čeští zástupci prezentovali způsob fungování vědy a výzkumu v českém prostředí a nastínili možné oblasti spolupráce do budoucna.

Pan velvyslanec s delegací navštívil rovněž Autonomní přístav města Liège, významný logistický uzel v regionu, který chce být zelenou alternativou silniční dopravě a snaží se odlehčit dopravně vytíženým přístavům v Antverpách a Rotterdamu.

Oficiální návštěva provincie města Liège

Součástí oficiální návštěvy bylo také setkání se zástupci z obchodního sektoru v regionu. V provincii Liège působí řada firem, které již s Českou republikou spolupráci navázaly či mají o ni zájem. Firmy u kulatého stolu prezentovaly své projekty z oblasti letectví, stavebnictví nebo lékařství.