česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká republika při akci „27 na talíři“


Ve středu 7. června 2017 se na Esplanádě Evropského parlamentu uskutečnila ochutnávka evropských krajových specialit "27 na talíři".

Gastronomickou procházku po zemích EU s podtitulem "27 na talíři" pořádá pravidelně radnice bruselské městské části Ixelles ve spolupráci s Evropským parlamentem a bilaterálními ambasádami se zastoupením v Bruselu.

Více než tisíc návštěvníků mohlo během celého odpoledne u jednotlivých stánků členských států EU ochutnat typické gastronomické speciality a dozvědět se bližší informace o každé zemi.

V letošním roce se akce kvůli silnému větru konala v poněkud stísněnějších podmínkách, které nebyly pro takovýto formát akce ideální. Český stánek, který se těší tradičně velké oblibě, dokázal i tak nápor návštěvníků zvládnout a zaujmout nejen plzeňským pivem a krajovými specialitami, ale také širokým spektrem turistických informací. Velký zájem mezi návštěvníky budily i informace o připravované Czech Street Party, která se uskuteční v pátek 16.6.2017.

Za spolupráci na akci velmi děkujeme Zastoupení Plzeňského kraje při EU, Access EU a Středočeskému kraji, Zastoupení hl. m. Prahy v Bruselu, Zastoupení Jihomoravského kraje při EU, Kraji Vysočina, CzechTourismu a Stálému zastoupení ČR při EU!

Celá fotogalerie

Reprezentace České republiky na akci "27 na talíři"

 

Reprezentace České republiky na akci "27 na talíři"

 

 

Reprezentace České republiky na akci "27 na talíři"