česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Fêtes de Wallonie
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Valonské slavnosti v Namuru

Velvyslanec Jaroslav Kurfürst se v sobotu 16. 9. 2017 účastnil oficiálního programu Valonských slavností v Namuru, hlavním městě stejnojmenné provincie, sídle valonské vlády a parlamentu.

Den Valonského regionu nebo jednoduše Valonský den je každoroční svátek Valonska, jižní oblasti Belgie, který se slaví každou třetí neděli v září jako připomínka účasti Valonů v belgické revoluci v roce 1830, kdy se Belgie odtrhla od Nizozemska.

Tajuplné středověké město plné kostelů, starobylých zvonic a katedrál se slavnou citadelou na skále od čtvrtka 14. září do pondělí 18. září večer nabízelo bohatý kulturní program: Mše v kostele Saint-Jean ve valonském dialektu, ochutnávka valonských gastronomických specialit, pietní průvod na hřbitov v Namuru k uctění památky veteránů z obou světových válek, oficiální projevy místních a regionálních orgánů, tradiční boje na chůdách a jiné folklórní atrakce a řada výstav a koncertů všech hudebních žánrů.

Slavnosti v Namuru kromě místních obyvatel navštíví každoročně i desítky tisíc návštěvníků ze všech čtyř koutů Valonska.

Fêtes de Wallonie

 

Fêtes de Wallonie

 

Fêtes de Wallonie

 

Fêtes de Wallonie