česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: www.sehnalova.cz
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Delegace Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava v Bruselu

Delegace Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava navštívila na pozvání MEP Olgy Sehnalové v posledním červnovém týdnu Brusel. Rektor, prorektoři, děkani i další zástupci univerzity se seznámili nejen s fungováním jednotlivých institucí Evropské unie a diskutovali o možnostech jejich zahraniční spolupráce a zapojení do programů EU.

Pracovní cesta byla tematicky zaměřená především na problematiku vědy, výzkumu a inovací. Kromě Evropského parlamentu navštívila delegace Evropskou komisi, Výbor regionů či Stálé zastoupení ČR při EU, kde o zahraniční spolupráci diskutovali se zástupcem vedoucího Stálého zastoupení ČR při EU Jaroslavem Zajíčkem. Konzulka Ivana Zandona přiblížila členům delegace činnost Velvyslanectví ČR v Bruselu v oblasti vzdělávání, vědy a výzkumu a bilaterální spolupráci českých a belgických univerzit. Poslanec Vladimír Maňka, člen Rozpočtového výboru, delegaci představil také aktuální priority evropského rozpočtu.

Jako členové asociace EFFRA (European Factories of the Future Research Association) se zástupci univerzity setkali rovněž s jejím ředitelem. Delegace návštěvu zakončila v belgickém městě Hasselt na své partnerské univerzitě.