česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Ivana Zandona
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Přijetí velvyslanců v Antverpách

Zástupci vlámského města Antverpy a představitelé správy antverpského přístavu přijali dne 15. června 2018 velvyslance zemí zastoupených v Belgii na tradičním setkání v budově Paleis op de Meir.

Primátor města Antverpy Bart De Wever ve svém vystoupení zhodnotil letošní úspěchy města Antverpy a informoval o dalších prioritách, kterými jsou rozvoj obchodu s diamanty (Antverpy otevřely nové muzeum diamantů), digitalizace a projekt Smart City, inovace a moderní technologie, výstavnictví, cestovní ruch a kultura. Z kulturních aktivit vyzdvihl Bart De Wever především rozsáhlý projekt Rok Baroka, který se v Antverpách konal naposledy před 40 lety.

Konšel radnice pro přístav, průmysl a práci Marc Van Peel se soustředil na bilanci aktivit antverpského přístavu. Konstatoval, že se mu v evropské konkurenci mimořádně daří. V přístavu například sídlí a úspěšně se rozvíjí největší rafinerie na evropském kontinentu, kde jsou zastoupeny všechny světoznámé značky působící v této oblasti. Rovněž informoval o evropských a mezinárodních aktivitách a ambicích přístavu v oblasti "Smart Port". V této souvislosti představil velvyslance přístavu Franka Geerkensa. Velvyslance ČR na akci zastoupila Ivana Zandona, velvyslanecký rada.