česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Bruselu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká veřejná diplomacie v Bruselu

V posledním říjnovém týdnu zavítali do Bruselu významní představitelé české veřejné diplomacie: paní Eva Dvořáková, ředitelka odboru veřejné diplomacie ministerstva zahraničních věcí ČR, a Onřej Černý, generální ředitel Českých Center Praha.

V neděli 27. října došlo za jejich účasti k zahájení jedné ze stěžejních kulturních akcí pořádaných v Bruselu k výročí roku 1989 "Revoluce není zahradní slavnost. 1989: Umělci, aktivisté a společenská změna". Celodenní pásmo pořadů uvedla ředitelka Českého centra v Bruselu Jitka Pánek -Jurková. Program vznikl v úzké spolupráci s prestižním kulturním centrem BOZAR a ZÚ ČR v Belgii.

V pondělí 28. října proběhly letos již čtvrté konzultace mezi ministerstvy zahraničních věcí ČR a Belgie tentokrát na úrovni ředitelů odborů veřejné diplomacie. Patrick De Beyter, ředitel pro komunikaci, byl pozván k návštěvě ČR. Následovaly konzultace s vedoucími  představiteli kulturního centra BOZAR, jejichž cílem bylo nastínit společné kulturní aktivity během předsednictví ČR v EU během 2. pololetí 2022. Na závěr uspořádal velvyslanec ČR v Belgii setkání české delegece s představiteli všech tří jazykových komunit v Belgii.

Česká veřejná diplomacie v Bruselu

Česká veřejná diplomacie v Bruselu

Česká veřejná diplomacie v Bruselu

Česká veřejná diplomacie v Bruselu