česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Julie Moreau de Bellaing
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Evropské dialogy Václava Havla v Bruselu

Ve středu 20. listopadu se v Domě evropské historie v Bruselu uskutečnila tradiční mezinárodní konference Evropské dialogy Václava Havla, která již několik let v Bruselu (na půdě Evropského parlamentu či paláce krásných umění BOZAR) vyzdvihuje různé aspekty odkazu našeho prvního polistopadového prezidenta.

Projekt Evropské dialogy Václava Havla dlouhodobě navazuje na potenciál dialogu, který Václav Havel považoval za nedílnou součást rozvíjení demokratického uspořádání společnosti. Cílem projektu je vytvořit debatní prostor skrze každoroční konference, které mají rozvíjet vztahy mezi státy, institucemi a občany.

Úvodní slovo konference pronesli Velvyslanec ČR v Belgii Pavel Klucký a vedoucí Stálého zastoupení ČR při EU Jakub Dürr. Moderace dvoupanelové debaty s podtitulem "Evropa 1989-2019: Jak se udržet na cestě směrem k jednotné a svobodné Evropě?" se zhostil ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský. Pozvání k diskusi přijali hosté z řad institucí Evropské unie, NATO nebo z Rádia Svobodná Evropa: Marek Belka, Michal Šimečka, Jamie Fly, Frans Timmermans, Alexandr Vondra a Nathalie Loiseau.

Večer se konal pod záštitou Věry Jourové, eurokomisařky pro spravedlnost, ochranu spotřebitelů a otázky rovnosti pohlaví.

Akce byla pořádána Stálým zastoupením ČR při EU ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Belgii, Českým centrem Brusel, Knihovnou Václava Havla a Domem evropské historie.

Evropské dialogy Václava Havla v Bruselu - PROGRAM (PDF, 6 MB)

Galerie


Evropské dialogy VH 2019