česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Dáša Kneřová
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Poslední pracovní setkání v rámci českého předsednictví V4

30. června skončilo české předsednictví V4, jehož heslem bylo „V4 pro rozumnou Evropu“. Velvyslanectví ČR v Bruselu uspořádalo i navzdory koronavirové krizi řadu zajímavých visegrádských setkání. Poslední pracovní setkání zorganizoval velvyslanec ČR Pavel Klucký symbolicky právě v úterý 30. června. Během závěrečného oběda CZ PRES V4 tak bylo předáno místní předsednictví V4 Polsku.

Pozvání na oběd přijala předsedkyně expertní skupiny GEES odpovědné za výstupní strategii v Belgii, profesorka  Erika Vlieghe společně s bývalým federálním mluvčím této skupiny a zároveň profesorem mikrobiologie a medicíny Emmanuelem André. Setkání se dále účastnila J.E. paní Elisabeth Kornfeind, velvyslankyně Rakouska. Během pracovního oběda byla společně se zástupci jednotlivých velvyslanectví projednána situace, názory a postoje týkající se pandemie COVID-19.

Hlavními tématy diskuze byla zkušenost  GEES při potlačení COVID-19 v Belgii a potenciál zapojení odborníků do rozhodovacích procesů, zejména v souvislosti s možnou druhou vlnou pandemie. Byl zdůrazněn význam vědecké spolupráce evropských států, zejména včasného sdílení zkušeností a faktů ohledně pandemie.

Galerie


Brusel: Poslední pracovní setkání CZ PRES V4