česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Polish Embassy in Brussels
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pohlednice ze zemí Visegrádu

Velvyslanec České republiky v Bruselu Pavel Klucký se 2. června 2021 zúčastnil vernisáže fotografické výstavy „Pohlednice ze zemí Visegrádu“. Výstavu uspořádalo v rámci předsednictví V4 polské velvyslanectví ve spolupráci s ostatními zastupitelskými úřady zemí V4 v Belgickém království u příležitosti letošního 30. výročí založení Visegrádské skupiny.

V průběhu června 2021 si bude moci bruselská veřejnost na rušné ulici Avenue des Gaulois (sídlo polské ambasády) prohlédnout velkorozměrné fotografie některých maďarských, polských, slovenských a českých turistických atrakcí. V případě České republiky budou moci kolemjdoucí pomyslně navštívit Prahu a Hrubou skálu. Jedna z fotografií připomíná rovněž slavnostní předání modrotiskového oblečku sošce Čurajícího chlapečka v centru Bruselu, ke kterému došlo týden před výročím vzniku samostatného československého státu, 21. října 2020. V roce 2018 byl modrotisk přidán do seznamu nehmotného světového dědictví UNESCO na základě společné nominace Česka, Slovenska, Rakouska, Německa a Maďarska.

Za výběr a zpracování českých snímků děkujeme kanceláři CzechTourism Benelux. Všechny vystavené fotografie jsou návštěvníkům k dispozici i v pohlednicového formátu.

 

 

Galerie


Pohlednice ze zemí Visegrádu