česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: www.gov.pl/web/belgia
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Připomenutí 30. výročí vzniku V4 v Bruselu

Dne 15. února 2021, u příležitosti 30. výročí založení Visegrádské skupiny, zahájili velvyslanci zemí V4 akreditovaní v Belgii Pavel Klucký (Česká republika), Tamás Iván Kovács (Maďarsko), Artur Orzechowski (Polsko) a Peter Kormúth (Slovensko) panelovou výstavu s názvem „30 LET VISEGRÁDSKÉ SPOLUPRÁCE“

Aliance států V4 je inspirována setkáním tří králů v maďarském městě Visegrád v roce 1335, kdy se uherský král Karel I. Robert, český král Jan Lucemburský a polský král Kazimír III. Veliký dohodli na těsné spolupráci a věčném přátelství. Tímto krokem inspirovali o 656 let později založení další úspěšné středoevropské iniciativy.

Bruselská výstava pod širým nebem zahrnuje unikátní fotografie a dokumenty i bohaté informace o historii a činnosti Visegrádské skupiny a Mezinárodního visegrádského fondu. Veřejnosti je přístupná každý den až do 1. března 2021 před budovou Velvyslanectví Polské republiky v Bruselu na Avenue des Gaulois 29 (stanice metra Merode linky 1 a 5).

Probíhající polské předsednictví V4 plánuje v Bruselu organizovat mimo jiné i společnou výstavu fotografií zobrazujících turistické atrakce a kulturní památky všech čtyř zemí.

Česká, polská, maďarská a slovenská pošta vydaly k 15. únoru 2021 společnou speciální poštovní známku Visegrádské skupiny.

Připomenutí 30. výročí vzniku V4 v Bruselu

 

 

 

 

Galerie


výstava „30 LET VISEGRÁDSKÉ SPOLUPRÁCE“