česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Jana Gyűreová
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec předal Medaili Za zásluhy o diplomacii

Dne 1. června 2021 slavnostně předal velvyslanec České republiky p. Pavel Klucký medaili ministra zahraničních věcí České republiky „Za zásluhy o diplomacii“ generálnímu honorárnímu konzulovi České republiky pro provincii Antverpy p. Paulovi Van denbemptovi.
 

Od roku 2019 ministr zahraničních věcí uděluje nové rezortní ocenění – Medaili Za zásluhy o diplomacii. Toto ocenění je udělováno domácím a zahraničním fyzickým a právnickým osobám za mimořádný nebo dlouhodobý přínos pro českou diplomacii, zahraniční politiku a za mimořádné zásluhy při rozvoji mezinárodních vztahů mezi Českou republikou a jinými státy nebo mezinárodními organizacemi. Více o tomto ocenění včetně přehledu laureátů od roku 2019 lze nalézt zde.

Paul Van denbempt získal titul technického inženýra na Technické vysoké škole v Mechelenu. Během své pracovní kariéry působil nejprve v různých výrobních firmách, poté zakládal své vlastní firmy, které ihned začaly spolupracovat s Českou republikou. Jeho spolupráce s Českem trvá již takřka tři desetiletí. Byl poradcem v Belgicko-lucemburské obchodní komoře pro Českou a Slovenskou republiku, dále i poradcem vlámského ministra zahraničního obchodu. V roce 1995 se stal laureátem ceny „Oscar voor de Export 1995“, která mu byla předána belgickým princem Filipem. Honorárním konzulem České republiky v Antverpách pro konzulární obvod Antverpy, Východní a Západní Flandry je od 5. června 2000. Od 17. září 2010 byl českou stranou za svou vynikající činnost povýšen a jmenován honorárním generálním konzulem.

Velvyslanec předal Medaili Za zásluhy o diplomacii