česky  english  română 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Jiří Beneš
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Dětský den na půdě rumunského Senátu

Bukurešť, 05. 06. 2021 – Z iniciativy předsedkyně rumunského Senátu paní Ancy Draguové a ve spolupráci s UNICEF zorganizovala horní komora rumunského Parlamentu u příležitosti Mezinárodního dne dětí akci s názvem „Dětský Senát“.

Měla za cíl zvýšit povědomí veřejnosti o tématech ochrany dětí a jejich práv. Jednalo se o den otevřených dveří s bohatým dětským programem, kde se děti měly možnost seznámit s prací rumunských záchranných složek a užít si rozmanité atrakce. Dětskou kulturu v dalších zemích EU měly možnost prezentovat velvyslanectví Řecka, Irska, Německa, Švýcarska a České republiky.

Český „pavilón“ otevřela velvyslankyně České republiky v Rumunsku Halka Kaiserová. Děti si mohly zasoutěžit v několika disciplínách. Ty nejmenší projevovaly největší zájem o tradiční omalovánky; ty větší pak o znalostní kvíz o České republice.

Akce probíhala ve venkovních prostorech rumunského Senátu od 10:00 do 20:00 hod. Původně se měla uskutečnit 1. 6. 2021, kdy je v Rumunsku státní svátek, avšak z důvodu špatného počasí byla přeložena na sobotu. Dětského dne se zúčastnilo na 10 tisíc návštěvníků.

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-