česky  english  română 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: -
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Evropské dialogy Václava Havla 8. května v Bukurešti

V Bukurešti se v prostorách velvyslanectví  8. 5. uskutečnily druhým rokem Evropské dialogy Václava Havla, tentokráte věnované tématu - Dezinformace: jak proměňují moderní společnosti a jak jim čelit. 

Již tradičně se diskuzní fórum k tomuto více než aktuálnímu tématu skládalo ze dvou částí. V dopolední části k otázce jak dezinformace proměňují moderní společnost a jak jim čelit vystoupil Bogdan Ghiu, rumunský filozof, básník a esejista, který je v současnosti řazen mezi nejvýznamnější rumunské překladatele francouzské filozofie a literatury a Bob Kartous, ředitel Pražského inovačního institutu a spoluzakladatel expertní občanské platformy KoroNERV-20 a mluvčí platformy Čeští Elfové, bojující s dezinformacemi ve veřejném prostoru. Moderátorkou této části Dialogů byla Angela Grămadă, prezidentka Asociace expertů pro bezpečnost a globální záležitosti. 
Diskuse dále pokračovala a zaměřila se na téma dezinformace, prostředky a zbraně v mezinárodních vztazích. Mezi vystupujícími tohoto bloku byla Alina Bârgăoanu, univerzitní profesorka, děkanka Fakulty komunikace a vztahů s veřejností (SNSPA) a členka poradního sboru Evropské observatoře digitálních médií (EDMO), dále Kristina Zelenyuk, novinářka pracující v současnosti pro největší ukrajinský televizní kanál "1+1" a web TSN.ua. a  Mirea Nanca, který je odborníkem na komunikaci a pracovníkem oddělení strategické komunikace diplomatické služby Evropské unie. Moderátorkou této části byla  Miruna Troncota, National University of Political Studies and Public Administration, Bukurešť.

V odpoledním bloku prezentovali své teze k tématu dezinformací studenti a studentky z partnerských rumunských univerzit. Následovala diskuse na závěr akce, která obohatila probíranou problematiku o nové pohledy a názory studentů. 
Velvyslanectví ČR v Bukurešti se na akci spolu s Českým centrem v Bukurešti podílelo partnersky.

-

-

-

-