česky  english  română 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: -
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Mircea Geoană a Ioan Mircea Pascu připomněli Pražský summit NATO 2002

České velvyslanectví v Bukurešti společně s Aspen Institute Romania uspořádali 28. listopadu recepci k připomenutí 20 let od summitu NATO, který se konal v Praze. Projev přednesl náměstek generálního tajemníka NATO Mircea Geoană a bývalý ministr národní obrany Rumunska Ioan Mircea Pascu, recepci zahájil stálý představitel ČR při NATO Jakub Landovský. 

Dne 28. listopadu uspořádalo české velvyslanectví v Bukurešti společně s Aspen Institute Romania recepci k 20. výročí summitu NATO, který se konal v Praze. 

Summit NATO v Praze v roce 2002 znamenal zásadní bod v euroatlantické integraci, neboť zúčastněné hlavy aliančních států a vlád rozhodly o pozvání sedmi zemí, včetně Rumunska, k zahájení přístupových rozhovorů o vstupu do Aliance.
Recepci zahájil J. E. Jakub Landovský, stálý představitel České republiky při NATO, který poukázal na význam summitu, který zformoval východní křídlo NATO, jak ho známe dnes.

Hlavní projev přednesl Ioan Mircea Pascu, bývalý ministr národní obrany Rumunska, který byl přímým účastníkem, když Rumunsko přijalo pozvání do Aliance.

V neposlední řadě přednesl projev Mircea Geoană, náměstek generálního tajemníka NATO, který poděkoval České republice a zesnulému prezidentovi Václavu Havlovi za veškerou práci, která byla vynaložena na posílení NATO na summitu v roce 2002 v Praze.

-

-

-

-

-

-

-

-