česky  english  română 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva velvyslance ve městě Râmnicu Sarat

Velvyslanec Jiří Šitler navštívil 6. 9. 2013 bývalou věznici ve městě Râmnicu Sarat, kde se seznámil s projektem budoucího památníku obětem komunismu. Jednal rovněž s nejvyššími představiteli města.

Velvyslanec na pozvání IICCMER (Institut pro vyšetřování zločinů komunismu a památku rumunského exilu) navštívil bývalou věznici ve městě Râmnicu Sarat v župě Buzau, kde si připomněl osudy politických vězňů komunistického režimu, kteří zde trpěli a někteří i zemřeli, a seznámil se s projektem památníku obětem komunismu.

Týž den jednal s vedením města o možnostech ekonomické a kulturní spolupráce České republiky s městem. Byly indikovány mj. příležitosti k vystoupení českých umělců na místním folkovém festivalu, pořádání výstav a účast místních podnikatelských subjektů na česko-rumunských ekonomických fórech pořádaných Velvyslanectvím ČR v Bukurešti.

Návštěvě velvyslance v Râmnicu Sarat věnovala rumunská média ve světle očekávaného procesu s někdejším velitelem věznice mimořádnou pozornost, velvyslanec poskytl rozhovory např. stanici Radio Romania, několika televizním stanicím včetně státní TVR (Televiziunea Romana) a rumunské tiskové agentuře Agerpres.