česky  english  română 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva velvyslance ve městě Târgu Mureş

Velvyslanec Jiří Šitler navštívil 9. 12. 2013 město Târgu Mureş, kde se setkal s představiteli župy Mureş a jednal na župní Obchodní a průmyslové komoře.

Velvyslanec se setkal s prefektem župy Mureş Corneliem Grosu a předsedou župní rady Ciprianem Dobre. Poté se sešel i s předsedou Obchodní a průmyslové komory Mureşe Vasilem Popem. Partneři seznámili velvyslance s možnostmi, které českým podnikům skýtá region v oborech chemického, farmaceutického průmyslu, těžby dřeva a výroby hudebních nástrojů. Informovali o plánech na zřízení průmyslové zóny specializované na farmaceutický průmysl spojený s výzkumným centrem.

V župě je v současnosti 7 společností s českým kapitálem a Česká republika je 26. největším investorem (celostátně 13.), české firmy jsou však přítomny i prostřednictvím významných kontraktů, např. spolupráce Chemoprojektu s rumunskou firmou Azomures.

Byla diskutována i kulturní spolupráce; představitelé župy navrhli uspořádat společnou akci na zámečku Lăpușna, který postavil český architekt rumunské královské rodiny Karel Zdeněk Líman.