česky  english  română 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Omezení volného pohybu v ČR - přicestovat lze jen v nezbytně nutných případech

V důsledku kritické epidemiologické situace platí v ČR do 14. února 2021 ochranné opatření, kterým se omezuje volný pohyb osob na území celé ČR.

Do ČR lze přicestovat jen v nezbytně nutných případech.

Zde uvádíme úplné znění Usnesení vlády České republiky č. 79 ze dne 28. ledna 2021, kterým se upravují podmínky příjezdu do ČR a kterým se omezuje volný pohyb osob na území celé ČR.

Není možná cesta za účelem turistiky nebo návštěvy přátel. Omezení dále zahrnují například uzavření hotelů a ubytovacích zařízení (pro turistické účely), pobyt na veřejně přístupných místech, zákaz nočního vycházení od 21:00 do 4:59 hod. apod. (o výjimkách z omezení volného pohybu se dočtete ve výše uvedeném Usnesení vlády ČR).

Osobám, které do ČR z nezbytně nutných důvodů přicestují z jiných zemí než zemí s nízkým rizikem nákazy covid-19, připomínáme povinnost důsledně dodržovat karanténní opatření, spočívající ve vyplnění příjezdového formuláře před cestou a absolvování testu na covid-19 do 5 dnů od příjezdu do ČR (popř. těsně před příjezdem, pokud jde o test ze zemí EU). Výsledek PCR testu je nutné předložit krajské hygienické stanici. Výjimku z tohoto opatření mají děti do 5 let, pracovníci mezinárodní dopravy, osoby tranzitující přes ČR, přeshraniční pracovníci apod.

Podrobnější informace je možno získat také na stránkách Ministerstva vnitra ČR.

Omezení volného pohybu osob v ČR platí od 18. prosince 2020 do 14. února 2021.