česky  english  română 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

První náměstek ministra zahraničních věcí navštívil Rumunsko

1. náměstek ministra zahraničních věcí České republiky Jiří Schneider vedl ve dnech 28. – 29. října 2013 v Bukurešti delegaci ČR na 2. výročním fóru Strategie EU pro Podunají.

Delegaci tvořili ještě zástupci Úřadu vlády ČR (J. Georgiev, P. Šťastná), ministerstva pro místní rozvoj (R. Hošek), ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (L. Dubovský, P. Kundeliusová), ministerstva průmyslu a obchodu (D. Schmidová) a ministerstva životního prostředí (R. Matúš).

J. Schneider se 28. 10. 2013 zúčastnil rovněž zasedání ministrů zahraničních věcí, na němž ministři a vysocí představitelé Evropské komise, litevského předsednictví v Radě EU a ministerstev zahraničních věcí států zapojených do Strategie EU pro Podunají jednali o jejím dalším rozvoji.

Při této příležitosti navštívil 1. náměstek také výstavu fotografií Josefa Koudelky Invazie 68 Praga, zachycující tragické srpnové události roku 1968. Výstavu pořádá České centrum ve spolupráci s Francouzským institutem v prostorách muzea Anexa MNAC v Bukurešti. Součástí výstavy je kanon, který zapůjčila rumunská vláda a na němž je nápis: „Tento kanon rumunské výroby se nezúčastnil invaze do Československa“.