česky  english  română 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: senat.ro
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslankyně Halka Kaiserová se setkala s předsedkyní Výboru pro bezpečnost, obranu a veřejný pořádek Senátu Nicoletou Pauliuc

(Archivní článek, platnost skončena 21.05.2022 / 09:19.)

Dne 20. 5. 2021 se velvyslankyně Halka Kaiserová setkala s předsedkyní Výboru pro bezpečnost, obranu a veřejný pořádek Senátu Parlamentu Rumunska Nicoletou Pauliuc.

Obě představitelky zhodnotily Rumunsko – české bilaterální vztahy nejen v oblasti zvyšování bezpečnosti a odolnosti svých zemí, ale také v oblastech unijní a ekonomické spolupráce. Shodly se, že mezi Českou republikou a Rumunskem panují nejen historicky kvalitní vztahy (loňské sté výročí navázání vztahů a letošní výročí podpisu obranné smlouvy mezi Československem a Rumunskem v rámci Malé dohody), ale v současnosti mají obě země řadu společných témat v rámci spolupráce v NATO, v obranném průmyslu a při překonávaní aktuálních současných výzev. Halka Kaiserová poděkovala předsedkyni Pauliuc za parlamentní podporu České republiky při řešení kauzy Vrbětice. V závěru si připomněly oboustranný zájem na kontaktech a vzájemnou výměnu zkušeností v oblasti obrany mezi výbory Senátu PČR a Rumunska.