česky  english  română 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Ivo Dokoupil, Stefan Bouda
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslankyně navštívila Banát

(Archivní článek, platnost skončena 17.05.2022 / 14:13.)

Velvyslankyně Halka Kaiserová navštívila ve dnech 12.-15. května Banát.  Na její první cestě do oblasti ji doprovázel předseda české filiálky Demokratické unie svazu Slováků a Čechů Štefan Bouda. Navštívila vesnice Bígr, Eibenthal, Svatá Helena a Gernik obývané českými krajany a setkala se s primátorem Moldova Nova a představiteli místních samospráv.

Velvyslankyně jednala s představiteli místních samospráv o zajištění zdravotní péče českých krajanů a pracovních a investičních možnostech. Navštívila školy, kde se vyučuje čeština, zúčastnila se oslav svátků na Nebevzetí páně v Eibenthalu a svatého Jana Nepomuckého, patrona Gerniku. Prohlédla si výstavu regionálního umělce v Bígru Iosifa Mlezivy a připravované muzeum tradic v Gerniku. Součástí kulturní části programu bylo vystoupení mandolínového orchestru a dětí české školy ve Svaté Heleně.

Dále se seznámila s organizátory kulturních a charitativních aktivit v Banátu a  místními podnikateli a vyslechla si jejich názory na další rozvoj celé oblasti.

Banát

Banát

Banát

Banát

Banát

Banát

Banát

Banát

Banát

Banát

 

Banát

Banát