česky  english  română 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výbor pro sociální politiku Poslanecké sněmovny České republiky navštívil Rumunsko

Ve dnech 1. – 5. června 2015 navštívila delegace Výboru pro sociální politiku Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Rumunsko.

Delegaci vedl předseda výboru poslanec Jaroslav Zavadil, kterého doprovázeli poslankyně Jana Hnyková, Jana Pastuchová a Zuzana Šánová. Delegace jednala se členy partnerského Výboru pro práci a sociální ochranu Poslanecké sněmovny Parlamentu Rumunska, Výboru pro zdravotnictví Poslanecké sněmovny Parlamentu Rumunska, Výboru pro práci, rodinu a sociální ochranu Senátu Parlamentu Rumunska, Výboru pro veřejné zdravotnictví Senátu Parlamentu Rumunska, na Ministerstvu práce, rodiny a sociální ochrany, Národní správě pro ochranu dítěte a pěstounství, Národní správě pro osoby se zdravotním postižením, navštívila Centrum pro umisťování dětí nevládní organizace Sv. Josefa a Centrum pro seniory nevládní organizace Don Orione.

Cílem cesty bylo posílení česko-rumunské meziparlamentní spolupráce, ale také seznámení s rumunskou legislativou v oblasti práce a zaměstnanosti, sociálních služeb, péče o děti, seniory a zdravotně postižené, s penzijním systémem, pracovním trhem aj.

MP Zavadil in Romanian Parliament