česky  english  română 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Workshop „Sociální a ekonomické začleňování romských občanů“

Ve dnech 21.-22. června 2012 proběhl v Bukurešti Workshop o sociálním a ekonomickém začleňování romských občanů. Akce byla uspořádána v rámci českého předsednictví ve Visegrádské skupině.

Dne 21. se v prostorách zastoupení Evropské komise setkali odborníci zabývající se konkrétními projekty zaměřenými na začleňování Romů z Česka, Polska, Maďarska, Slovenska, Rumunska, Moldavska a Ukrajiny. Zúčastnění si vyměnili praktické zkušenosti z realizace konkrétních projektů. Následující den proběhla veřejná prezentace shrnující průběh workshopu a následná debata, na něž navázalo setkání na rezidenci velvyslance ČR Jiřího Šitlera. Zde byla instalována výstava komiksů s romskou problematikou „O Příbjehi“ a představeny tradiční romské rukodělné výrobky. Akce se zúčastnila státní tajemnice ministerstva práce, rodiny a sociální ochrany Denisa Oana Patrascu, zástupci dalších rumunských institucí i nevládních organizací, velvyslanci a diplomaté vybraných zemí a novináři.

Workshop zorganizovalo Centrum pro účast veřejnosti - CeRe (Rumunsko) spolu s organizací Keynote (ČR) s finanční podporou Černomořského fondu pro regionální spolupráci a Mezinárodního Visegrádského fondu.