česky  english  magyarul 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva prezidenta Václava Klause v Budapešti

Prezident republiky Václav Klaus přicestoval 16. září 2011 na jednodenní návštěvu Budapešti. Setkal se zde s maďarským prezidentem Pálem Schmittem a vystoupil na ekonomické konferenci s projevem na téma budoucnosti společné evropské měny.

Prezidenti Klaus-SchmittDne 16. září 2011 navštívil Budapešť prezident České republiky Václav Klaus. V paláci Sándor se nejprve setkal s prezidentem Maďarské republiky Pálem Schmittem. Během rozhovoru se oba prezidenti věnovali bilaterálním vztahům mezi oběma zeměmi, aktuální ekonomické krizi a vybraným tématům evropské politiky. Pál Schmitt osobně pozval prezidenta Klause na summit hlav států Visegrádské skupiny, který bude hostit ve dnech 7.-8. října 2011.

Prezident republiky následně přednesl projev na ekonomickém fóru „Annual Partners Conference 2011“ pořádaném společností AlixPartners. Ve svém vystoupení upozornil na systémové nedostatky evropské měnové unie, které stojí za současnou krizí eurozóny. Diskusního panelu na téma budoucnosti eura se vedle českého prezidenta dále zúčastnili přední evropští finančníci a rovněž například bývalý francouzský ministr zahraničí Bernard Kouchner.