česky  english  magyarul 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Státní svátek České republiky dne 28. října – recepce ke státnímu svátku

Dne 30.10.2012 se na Velvyslanectví České republiky v Budapešti konala recepce u příležitosti státního svátku České republiky dne 28. října – Den vzniku samostatného československého státu v roce 1918. V průběhu recepce předal ministr zahraničních věcí Maďarska J. Martonyi maďarské státní vyznamenání V. Bellingovi, státnímu tajemníkovi pro záležitosti EU Úřadu vlády ČR.

 

Dne 28. října slaví Česká republika svůj státní svátek - Den vzniku samostatného československého státu v roce 1918. Jako každoročně uspořádalo Velvyslanectví České republiky v Budapešti oficiální recepci u příležitosti státního svátku, která se letos konala dne 30. října v 17 hodin v budově velvyslanectví.

Recepce se zúčastnilo téměř 400 hostů z řad zástupců maďarských institucí a organizací, diplomatického sboru, veřejné i komerční sféry, českých krajanů, bohemistů i ostatních přátel České republiky. Mezi hosty byl i ministr zahraničních věcí Maďarska pan János Martonyi.

Zvláštním bodem recepce bylo udělení státního vyznamenání Maďarska panu Vojtěchu Bellingovi, státnímu tajemníkovi pro záležitosti EU Úřadu vlády ČR, který se recepce letos účastnil. Vyznamenání „Důstojnický kříž Maďarského řádu za zásluhy“ předal V. Bellingovi osobně pan ministr Martonyi a ve svém projevu ocenil pozitivní roli V. Bellinga v oblasti rozvoje spolupráce Maďarska a ČR v rámci EU i Visegrádské skupiny. 

Recepci se podařilo zorganizovat i díky významné sponzorské podpoře maďarských a českých firem působících v oblasti česko-maďarských obchodních vztahů (seznam viz dále). V průběhu recepce tak byly podávány české tradiční pokrmy, návštěvníci měli příležitost ochutnat české pivo, alkoholické a nealkoholické nápoje a další pochutiny. Velvyslanectví ČR proto sponzorům i touto cestou děkuje za jejich podporu.

Recepce2012a Recepce2012b

Recepce2012c

Sponzoři české recepce ke státnímu svátku

OHL_ZS
   

OHL ŽS a.s., Magyarországi Fióktelepe
www.ohlzs.cz
Předmět činnosti: stavebně průmyslová  firma, která se zabývá v první řadě stavbou železnic, tramvajových tratí, budov stanic, silnic, dálnic, mostů a tunelů, kanalizace tj. obecně inženýrských staveb.

 

GANZ_SKODA
   

 

Ganz-Skoda Electric Zrt.
www.skoda.cz/en/about-company/skoda-companies/ganz-skoda-kzrt/
Předmět činnosti: Výroba, modernizace a servis moderních trolejbusů a kolejových vozidel. Plánování, vývoj, výroba, údržba a servis kompletních trakčních pohonných systémů a elektrických pomocných zařízení.

 

SKODA
   

Porsche Hungaria Kereskedelmi Kft.
www.skoda.hu
Předmět činnosti: obchod s motorovými vozidly (Škoda).

 

RAVAK
   

 

Ravak Hungary Kft.
www.ravak.hu
Předmět činnosti: distributor akrylátových van, sprchových koutů, sprchových vaniček, dřezů, vodovodních baterií, koupelnového nábytku, hydromasážních systémů a dalších doplňků do koupelen.

 

Becherovka
   

Pernod Ricard Hungary Kft.
www.pernod-ricard-hungary.com,
Předmět činnosti: obchod s lihovinami.

 

Ferdinand
   

Ferdinánd - Ház Kft.
www.ferdinandsorhaz.com, www.ferencferdinand.com
Předmět činnosti: - provozování restaurace; - organizování festivalů; - import piva; - pohostinské služby; - organizování a realizace akcí.

 

CZ-HU_Trading
   

Czech-Hungarian Trading Kft.
www.csehsor.hu, www.csehremekek.blogspot.com
Předmět činnosti: maďarský distributor českých piv a lihovin značky Jelínek.

 

NovaFood
   

NovaFood Hungary Kft.
www.novafood.hu, www.primajegkrem.hu
Předmět činnosti: import zmrazeného, chlazeného a suchého zboží, velkoobchod a logistické služby pro partnery, výhradní zastoupení zmrzlin značky Prima v Maďarsku.

 

LiquidGold
   

Liquid Gold Kft.
www.liquidgold.hu
Předmět činnosti: import piva, maloobchod a velkoobchod s pivem.

 

IC

Intercooperation Marketing és Disztribúciós Zrt.
www.intercooperation.hu
Předmět činnosti: obchodní činnost.

 

Biomark
   

Biomark Kereskedelmi, Termelő és Szolgáltató Kft.
www.biomark.hu
Předmět činnosti: velkoobchod s masnými a mléčnými výrobky.

 

Sissi
   

Hotel Sissi Kft.
www.hotelsissi.hu
Předmět činnosti: ubytovací hotelové služby.

 

Marlenka
   

 

Marlenka Hungária Kft.
www.marlenkamagyarorszag.hu
Předmět činnosti: distributor výrobků značky Marlenka, které jsou vyrobené v České republice a to z přírodních surovin (mají certifikát Natur Produkt).