česky  english  magyarul 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká republika hostem Festivalu zimních sportů v Budapešti

Ve dnech 19. – 20. ledna 2013 se na ploše Městského umělého kluziště v Budapešti konal první ročník Festivalu zimních sportů, jehož čestným hostem byla Česká republika. Zahájení akce se zúčastnila velvyslankyně ČR v Budapešti paní Helena Bambasová. Obchodní mise MPO v Budapešti (CzechTrade) připravila na festivalu českou expozici.

Ve dnech 19. – 20. ledna 2013 se v Budapešti konal první ročník Festivalu zimních sportů. Akce se uskutečnila na ploše veřejného umělého kluziště v Městském budapešťském parku, který se nachází nedaleko centra města a je populárním místem oddechu obyvatel Budapešti. Akce přitáhla během víkendu na 16 000 návštěvníků, kteří zde v rámci jednotlivých expozic měli možnost seznámit se s různými druhy zimních sportů.

Jako čestný host se prvního ročníku festivalu účastnila Česká republika. Zahájení festivalu v sobotu 19.1. proběhlo za účasti velvyslankyně České republiky v Maďarsku paní Heleny Bambasové. Organizaci české expozice na festivalu zabezpečila Obchodní mise Ministerstva průmyslu a obchodu ČR v Budapešti (CzechTrade). Expozici sponzorsky podpořilo i 17 místních firem působících v oblasti česko-maďarských obchodních vztahů.

Ve stanu s českou expozicí se představily české firmy vyrábějící sportovní oděvy a potřeby (AlpinePro, Birki, Sporten, Botas, Střída Sport), dále firmy jako Škoda Auto, ČSA, Ravak, ELKOEP a Ganz-Škoda, nabízeny byly ochutnávky českých jídel a nápojů firem Hamé a Globus, Nowaco - Prima, Staropramen, Becherovka, Mattoni či Aquilla. Součástí expozice byla i venkovní sauna skupiny architektů H3T Architekti designer. Česká expozice se těšila značné pozornosti návštěvníků festivalu, mezi nimi například i zástupců Maďarského olympijského výboru či maďarské Aliance ledního hokeje. Akce tak byla jedinečnou příležitostí k propagaci České republiky a její tradice zimních sportů, turistických možností i obchodního potenciálu.

 

ZimniFestival_ZahajeniVV

ZimniFestival_Plocha

ZimniFestival_PavilonCR

ZimniFestival_InPavilon