česky  english  magyarul 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Informace pro dopravce: Nový maďarský systém elektronického výběru mýtného pro vozidla nad 3,5 tuny zaveden od 1.7.2013

Více viz souhrnná informace Ministerstva národního rozvoje Maďarska v příloze této zprávy i nový internetový portál k systému HU-GO - www.hu-go.hu .

 

Od 1. července 2013 dochází v Maďarsku k zavedení nového elektronického mýtného systému HU-GO. Mýtné se týká celkem 6513 km dlouhého označeného úseku v maďarské silniční a dálniční síti (dálnice, rychlostní komunikace a hlavní silnice). Povinnost uhradit mýtné ve výši úměrné ujeté vzdálenosti se vztahuje na nákladní automobily s celkovou povolenou hmotností převyšující 3,5 tuny.

Aktuální informace by měl poskytnout nový internetový portál www.hu-go.hu, přes který bude moci být prováděna i registrace dopravců.

Více informací viz souhrnná informace Ministerstva národního rozvoje Maďarska (NFM) v příloze této zprávy (v české i anglické verzi).

Základní informace o maďarských dálnicích a mýtném systému jsou dostupné i na internetové stránce: http://www.autopalya.hu/ (maďarština) či http://www.motorway.hu/ (angličtina). Na této stránce existuje již i výběr informaci v češtině „Průvodce po maďarských dálnicích 2013“.  

 

přílohy

Hungary information - eToll System 75 KB DOC (Word dokument) 7.6.2013

Maďarsko informace - Elektronické mýtné 78 KB DOC (Word dokument) 7.6.2013