česky  english  magyarul 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva předsedy Senátu Parlamentu ČR v Maďarsku (25.- 27. října 2015)

Ve dnech 25. - 27. října 2015 přijel do Budapešti na pozvání předsedy maďarského Parlamentu László Kövéra předseda Senátu Parlamentu ČR Milan Štěch s chotí.
 

Členy delegace byli senátoři Dagmar Terelmešová, členka Výboru pro zdravotnictví a sociální politiku, František Bublan, předseda Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost, Tomáš Grulich, člen Výboru pro záležitosti Evropské unie a předseda Výboru pro záležitosti v zahraničí žijících Čechů, Jiří Čunek, člen Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice, Václav Homolka, člen Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice.

V průběhu návštěvy se předseda Senátu Milan Štěch setkal s předsedou Parlamentu László Kövérem, dále s prezidentem Jánosem Áderem, s ministrem spravedlnosti László Trócsányim, s ministrem vnitra Sándorem Pintérem a ministrem zahraničních věcí a obchodu Péterem Szijjártó. Téma migrace bylo nejvíce frekventovaným tématem při každém setkání. Maďarská strana opakovaně ocenila postoje i poskytnutou bilaterální pomoc ČR i pomoc států V4 za CZ PRES V4. Dalším důležitým tématem byla ekonomická diplomacie a podpora českých aktivit na maďarském trhu.

V rámci svého programu měl předseda Senátu Milan Štěch příležitost se sejít společně s ostatními členy delegace na Velvyslanectví ČR v Budapešti s vedením Kruhu přátel Bohemia a pohovořit si o jejich aktivitách a připravovaných akcích. Během svého pobytu  předseda Senátu Parlamentu ČR také jednal s předsedou Parlamentní skupiny přátel Maďarsko – Česká republika s Mihály Ballou a s ostatními členy této skupiny.

Na závěr svého pobytu v Maďarsku se předseda Senátu Milan Štěch zúčastnil jako čestný host recepce při příležitosti oslav státního svátku 28. října.