česky  english  magyarul 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Novoroční koncert na Velvyslanectví ČR v Budapešti

Dne 15.1.2015 se uskutečnil v prostorách Velvyslanectví ČR v Budapešti novoroční koncert, který pořádal velvyslanec ČR v Maďarsku Juraj Chmiel společně s ředitelem Českého centra v Budapešti Michalem Černým.
 

Velvyslanec Juraj Chmiel po úvodním novoročním proslovu vyzval přítomné k uctění památky obětí nedávného teroristického útoku v Paříži minutou ticha a rovněž věnoval vzpomínku i tragicky zesnulému velvyslanci ČR v Pákistánu Ivo Žďárkovi (zemřel 20.9.2008 při teroristickém útoku na hotel Marriott v Islamabádu).

Hudební skupina “Duo du Rêve”, tvořená Janou Jarkovskou (flétna) a Bohumírem Stehlíkem (piano), zahrála skladby významných skladatelů (Francis Poulenc, Ernst von Dohnányi, Franz Liszt, Jan Novák, Paul Taffanel). Oba interpreti studují na Královské hudební akademii ve Stockholmu pod vedením profesorů Matse Widlunda (klavír) a Tobiase Carrona (flétna). Jejich vynikající hudební výkon ocenilo velkým potleskem publikum tvořené zástupci diplomatického sboru, představiteli maďarských institucí a podnikatelů.