česky  english  magyarul 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Slavnostní otevření fotografické výstavy „Můj nový život“

Dne 11.3.2015 byla prostorách Velvyslanectví ČR v Budapešti slavnostně otevřena výstava „Můj nový život“. Projekt MŮJ NOVÝ ŽIVOT vznikl v roce 2010 na základě iniciativy dětské onkoložky MUDr. Lucie Cingrošové a umělecké fotografky Kamily Berndorffové. Jejich společným záměrem bylo zvýšit zájem veřejnosti o děti léčené pro zhoubný nádor a změnit odtažitý postoj naší společnosti vůči onkologicky nemocným dětem a jejich rodinám.
 

Výstavu zahájil velvyslanec ČR v Maďarsku Juraj Chmiel, který přivítal přítomné hosty. Následně vystoupil Robert Gál pověřený ředitel Českého centra v Budapešti, jenž ve svém proslovu přiblížil výstavu. Fotografie Kamily Berndorffové představují dětské pacienty jako statečné děti s chutí do života a s neuvěřitelně pevnou vůlí se uzdravit. Nový pozitivní náhled veřejnosti přispívá k psychické stabilitě malých pacientů a je neodmyslitelnou podmínkou jejich uzdravení.

V rámci slavnostního zahájení vernisáže došlo nejen na symbolické psaní vzkazů nemocným dětem v Motole, ale také na setkání s manželi Žižkovými a jejich dcerkou, která sama prodělala onkologickou léčbu.

Vystavené fotografie bude moci veřejnost shlédnout v prostorách velvyslanectví až do 19.4.2015. Cílem prezentace v Budapešti je mimo jiné podpořit nábor dobrovolníků pro Tábor Odvahy (Bátor Tábor). Nadace Bátor Tábor (Tábor Odvahy) je jedním ze zahraničních partnerů projektu. Nabízí komplexní terapeutické rekreační programy dětem léčeným s nádorovým onemocněním, diabetem, chronickým zánětem kloubů či hemofilií, a jejich rodinám. Tábor Odvahy je členem sdružení Serious Fun Children's Network, které založil v roce 1988 oscarový herec Paul Newman a která má 16 členů po celém světě. V uplynulých 13 letech se letních táborů díky spolupráci s nemocnicemi zúčastnilo již 6000 dětí.

Více o projektu : http://www.projektmujnovyzivot.cz/

Informace o nadaci Bátor Tábor: http://www.batortabor.hu/

MujNovyZivot1

 

MujNovyZivot2