česky  english  magyarul 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Státní svátek 28. října – recepce ke státnímu svátku

Dne 27. října 2015 se na Velvyslanectví ČR v Budapešti konala za přítomnosti představitelů Kanceláře prezidenta republiky, Ministerstva zahraničních věcí a obchodu, místního diplomatického sboru, zástupců parlamentu, ministerstev, institucí, samosprávy, podnikatelů a krajanů recepce ke státnímu svátku České republiky. Čestným hostem byl předseda Senátu Parlamentu ČR Milan Štěch, který byl v čele senátní delegace na oficiální návštěvě Maďarska.
 

Po úvodním projevu velvyslance České republiky v Maďarsku Juraje Chmiela vystoupil s proslovem předseda Senátu Milan Štěch. Recepce se také zúčastnili i manželka předsedy Senátu Ivana Štěchová a členové senátní delegace senátoři Dagmar Terelmešová, členka Výboru pro zdravotnictví a sociální politiku František Bublan, předseda Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost, Tomáš Grulich, člen Výboru pro záležitosti Evropské unie a předseda Výboru pro záležitosti v zahraničí žijících Čechů, Jiří Čunek, člen Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice, Václav Homolka, člen Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice.

Pro hosty státní recepce byly letos v reprezentačních prostorech ambasády připraveny ke shlédnutí tři výstavy „Migrace do Evropy“, „Kde domov můj?“ a „Velká novina o hrozném mordu Šimona Abelese“. Hosté si také mohli prohlédnout šperky české firmy Preciosa, ukázku vykládaných loveckých krátkých a dlouhých zbraní provenience České zbrojovky Uherský Brod a nový model auta Škoda Superb.

Pro děti byl připraven dětský koutek.

obr1
obr2

 

obr3

 

obr4

 

obr5

 

obr6

 

obr7

 

obr8