česky  english  magyarul 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Cyklistické závody Visegradské skupiny v Maďarsku

 
V roce 2016 oslavují visegradské partnerské země  25. výročí založení Visegradské skupiny. V rámci úspěšné politické a regionální spolupráce se v rámci oslav výročí organizují různé akce. Jedna z nich je také jednoetapový cyklistický závod V4 z Budapešti do Pannonhalma a to  v rámci cyklistického turné v zemích V4.
 
 

Pod patronátem ministra Pétera Szijjárta ministra zahraničních věcí a obchodu Maďarska a se bude konat čtvrtý cyklistický jednoetapový závod z Budapešti do Pannohalmy dne 23. dubna 2016. Zahajovací slavnost bude 23. dubna 2016 v 11.00 hodin u WestEnd City Center za přítomnosti Kristófa  Altusze, zástupce státního tajemníka Ministerstva zahraničních věcí a obchodu.

Při této příležitosti pořádá velvyslanec České republiky v Maďarsku na Zastupitelském úřadě přijetí zástupců všech účastnických zemí a organizátorů. Očekává se i účast dvojnásobného vítěze závodů Giro d´Italia a světového poháru italského cyklisty Gilberto Simoniho.

Při této příležitosti velvyslanec České republiky Juraj Chmiel zahájí výstavu V4 věnované oslavám 25. výročí založení Visegradské skupiny.