česky  english  magyarul 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Informace o kurzech češtiny v létě 2016

Letní školy slovanských studií jsou studijní kurzy pořádané několika veřejnými vysokými školami v České republice. Kurzy se konají každoročně v průběhu letních měsíců (červenec, srpen, září) a jejich délka se pohybuje od 2 do 4 týdnů v závislosti na náplni kurzu zvolené jednotlivými pořádajícími školami.
 

Kurzy jsou určeny pro zahraniční studenty, odborníky (pedagogy, překladatele, tlumočníky) a akademické pracovníky z oblasti bohemistiky a slavistiky. Svým širokým záběrem jsou však otevřeny všem zájemcům o český jazyk, literaturu, dějiny a kulturu. V rámci svých vzdělávacích bloků nabízejí jednotlivé pořádající školy kurzy českého jazyka na různých úrovních, výběrové semináře zaměřené na českou literaturu, kulturu a dějiny, volnočasové aktivity zahrnující divadelní, hudební a taneční představení, exkurze, poznávací výlety apod. 

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR nabízí na základě bilaterálních mezinárodních smluv rovněž stipendia pro zájemce z Maďarska, která spočívají v úhradě kurzovného, ubytování, stravování a kulturních aktivit a exkurzí pořádaných v rámci LŠSS.

Stipendia se poskytují pouze kandidátům/kandidátkám, které nominují kompetentní orgány partnerských smluvních zemí, v případě Maďarska Tempus Közalapítvány. Bližší informace lze najít na www.tka.hu.

POZOR!!! Termín ukončení podání přihlášek na Letní školy slovanských studií 2016 je do konce února 2016.

Zájemci se mohou na Letní školy slovanských studií přihlásit i jako samoplátci, kteří si hradí veškeré náklady sami.

Podrobné informace naleznete na webových stránkách Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR:

http://www.msmt.cz/mezinarodni-vztahy/letni-skoly-slovanskych-studii-1