česky  english  magyarul 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva velvyslance J. Chmiela v Szegedu dne 12. října 2016

Dne 12. října 2016 se uskutečnila pracovní návštěva velvyslance J. Chmiela v Szegedu na základě pozvání rektora Univerzity Szeged (SZTE), Gábora Szabó.  Hlavním bodem návštěvy bylo právě setkání velvyslance a rektora univerzity, které bylo věnováno možnostem rozvíjení spolupráce segedínské univerzity s českými partnery.
 

Dalším důležitým bodem návštěvy byla účast vv J. Chmiela na slavnostním zahájení jubilejní konference věnované 10. výročí existence výuky na segedínské bohemistice. Slavnostního zahájení konference se zúčastnili i zástupci vedení SZTE , děkan katedry  BTK Ústav slavistiky FF Segedínské Univerzity Mihály Szajbély i ředitel Institutu slovanských jazyků Mihály Kocsis.

Hlavní částí odpoledního programu návštěvy vv. na SZTE  byla přednáška vv. J. Chmiela pro studenty právnické fakulty, kterému předcházelo setkání s děkanem katedry Elemérem Baloghem.

Přednášky a následující debaty týkající se spolupráce V4 i aktuálních politických otázek
(migrace, brexit atp.) se zúčastnili i zahraniční studenti, kteří na SZTE studují a jejich přítomnost a aktivita byla přínosem pro pragmatičnost v diskusi projednávaných témat. Akce se setkala s velice pozitivním ohlasem u studentů i vedení katedry.

V závěru své návštěvy v Szegedu vv. J. Chmiel byl přijat vedením knihovny města a kraje (Somogyi könyvtár). Součástí návštěvy knihovny bylo i slavnostní zahájení výstavy věnované životu a dílu „učiteli národů“ J. A. Komenskému, kterou zde připravil ZÚ Budapešť.

 

obr3

 

obr2

 

obr4

 

obr5

 

obr6

 

obr7