česky  english  magyarul 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pozvánka na hudební představení „Poselství Karla IV.“ věnované 700. výročí narození Karla IV.

Dne 24. května 2016 v 17.30 hodin se uskuteční na Velvyslanectví ČR v Budapešti hudební představení a křest CD „Poselství Karla IV.“ v podání Daniela Dobiáše, kterého bude doprovázet dětský pěvecký sbor Carmen ZÚŠ Louny.
 

Všechny zájemce tímto srdečně zveme na toto představení.

Kde: kinosál Velvyslanectví ČR v Maďarsku, Szegfű u. 4., 1063 Budapešť

Kdy: 24. května 2016 v 17.30 hodin

 

Prosíme o zaslání potvrzení do 18. května 2016 na email: budapest@embassy.mzv.cz. Registrace nutná.

 

Daniel Dobiáš (1946) po absolvování Státní konzervatoře v Praze v oborech klavír a skladba nastoupil do Českého rozhlasu v Praze jako odborný hudební redaktor /1971 – 1996/. Vyhrál hlavní cenu největší soutěže autorských hudebních programů v Šanghaji za účasti všech významných světových rozhlasových stanic /1994/.

Od devadesátých let profesionálně vystupuje na koncertech prakticky po celé Evropě, absolvoval 5x turné do USA, Kanady, vystupoval v Mexiku a Guadeloupu s Janem Vodňanským, doprovázel trio poslanců ČR na koncertě pro opozici v Minsku (2005), účinkoval s českými surrealistickými básníky na koncertech v Moskvě a Petrohradu (2005) při příležitosti ruského vydání Antologie českých básníků 20. století. V roce 2008 absolvoval velké turné – Nový Zéland, Austrálie, Jižní Korea, koncertoval v Německu, na Slovensku a ve Švýcarsku s autorským pořadem Ro(c)ky Karla IV., s programem s Janem Vodňanským a se Sonety Williama Shakespeara společně s prof. Martinem Hilským v roce 2009 vystupoval v Mnichově, Bratislavě, Ženevě, Basileji, Londýně a Edinburghu. S pořadem „POSELSTVÍ KARLA IV.“ vystoupil v lednu 2016 v hlavním městě Mexika.

Informace o Dětském pěveckém sboru Carmen naleznete na webových stránkách Základní umělecké školy Louny:  http://www.zuslouny.cz