česky  english  magyarul 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Slavnostní odhalení jmen Emanuela a Josefa Zimových na pamětní desce a akce „Bubnování pro BUBNY 2016” v Budapešti

ZÚ Budapešť, ČC Budapešť ve spolupráci s Nadací pro synagogu v Dohány  utca  připravily dne 26. října 2016 slavnostní odhalení jmen Emanuela a Josefa Zimových na pamětní tabuli „Pravda světa” spojenou s podporou akce „Bubnování pro BUBNY 2016“
 

Slavnostní akce se v Parku Raula Wallenberga u židovské synagogy v Budapešti zúčastnili významní představitelé židovské komunity v Maďarsku: předseda Maďarského svazu židovských obcí (MAZSIHISZ) A. Heisler, ředitel komunikační kanceláře předsedy svazu Á. Nagy, hlavní rabín Dr. R. Frölich,a předseda Nadace pro synagogu v Dohány utca T. Nádel.

 

Kromě těchto osobností byli přítomni i rodinní příslušníci Emanuela a Josefa Zimových, zástupci diplomatického sboru, členové Kruhu přátel Bohemia a další hosté.

 

Slavnostní projev přednesli vv. J. Chmiel a hlavní rabín Dr. R. Frölich. Oba jmenovaní ve svých projevech zdůraznili statečnost Zimových a připomněli pro současnost i význam a aktuálnost aktivit a vzpomínek typu „Bubnování pro BUBNY 2016”.

 

Po odhalení pamětní tabule „Pravda světa” s doplněnými jmény Emanuela a Josefa Zimových, zapálení slavnostních svíček a položení kamenů k pamětní tabuli, zaznělo také slavnostní bubnování, které tak, jako v Praze bylo výrazem nesouhlasu přítomných s lhostejným přístupem mlčící většiny k bezpráví páchaného nejen v minulosti, ale i dnes.

obr1

 

 

obr3

 

obr2