česky  english  magyarul 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Slavnostní otevření výstavy věnované dílům a projektům krajinné architektury na ZÚ Budapešť

Slavnostní otevření výstavy s názvem „Významná díla krajinné architektury – současný stav a možnosti její obnovy“ se uskuteční od 17:00 dne 3. listopadu 2016 na ZÚ Budapešť. Výstava potrvá do 10. listopadu 2016 a pro veřejnost bude přístupna v pracovních dnech od 11:00 do 15:00 (Adresa: Szegfű utca 4, 1063 Budapest VI).
 

Výstava je zaměřena na prezentaci navrhovaných projektů a realizovaných děl krajinné architektury z dílen akademických pracovišť, zabývajících se danou tématikou – Fakulty architektúry STU v Bratislavě, Fakulty architektury ČVUT v Praze, Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity v Brně se sídlem v Lednici na Moravě a Fakulty architektury Szent István Egyetem v Budapešti.

Kurátoři výstavy jsou ing. Ivan Stankoci, PhD. a Doc. RNDr. Ingrid Belčáková, PhD. z Fakulty architektury STU v Bratislavě.

Hlavním záměrem výstavy je zviditelnění identity, genia loci a hodnoty historických krajinných děl a struktur a současný stav poznání, managementu a jejich důležitost pro současnou společnost. Nepřehlédnutelným přínosem výstavy je i zvyšování vzdělanosti pomocí prezentovaných studií.

 

obr4