česky  english  magyarul 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Státní svátek 28. října – recepce ke státnímu svátku

Dne 28. října 2016 se na Velvyslanectví ČR v Budapešti konala za přítomnosti ministra vnitra Sándora Pintéra, představitelů Kanceláře prezidenta republiky, Ministerstva zahraničních věcí a obchodu, diplomatického sboru, zástupců parlamentu, ministerstev, institucí, samosprávy, podnikatelů a krajanů recepce ke státnímu svátku České republiky.
 

Čestným hostem byl náměstek ministra zahraničních věcí Lukáš Kaucký a náměstek ministra zahraničních věcí a obchodu László Szabó.  Slavnostní příležitosti byli také přítomni zástupci Policie ČR, kteří v té době působili v Maďarsku.

Po proslovech výše jmenovaných náměstků vystoupil velvyslance České republiky v Maďarsku Juraj Chmiel, který hostům představil tři výstavy nacházející se v reprezentativních prostorách velvyslanectví. Jednalo se o tyto výstavy:

1.Maďarské památky v České republice
2.Výstava fotografií českých egyptologů
3.Výstava s názvem „Císař na čtyřech trůnech – životní pouť Karla IV. ve čtrnácti zastaveních“.

Hosté si také mohli prohlédnout stánek firmy Ravak, ale i ukázky zbraní provenience České Zbrojovky Uherský Brod a model auta Škoda Superb. Přítomní rovněž obdivovali modely letadel Aero Vodochody (L-159, L-39 ZO, L-39NG) a výrobce cvičných letadel Zlin Aircraft. Hlavním sponzorem recepce byl v letošním roce pivovar Budvar.

obr1

autor: Ing. Vladimír Randáček

obr3

autor: Karolína Šimonová ČC

obr3

autor: Karolína Šimonová ČC

obr4

autor: Karolína Šimonová ČC

obr5

autor: Karolína Šimonová

obr6

autor: Karolína Šimonová ČC

obr7

autor: Karolína Šimonová ČC

obr8

autor: Karolína Šimonová ČC