česky  english  magyarul 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Petr Mareš - 472, 484 a Milan Šimko 421, 721
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva delegace městské části Praha 12 na zastupitelském úřadě ČR v Budapešti

Dne 21. srpna 2017 přijal velvyslanec Juraj Chmiel delegaci městské části Praha 12 v čele se starostou městské části Milanem Maruštíkem.  

Setkání bylo jedním z vrcholů návštěvy delegace v Budapešti, která ve dnech 18. – 20. srpna  2017 byla hostem samosprávy městské části Budapešť 15 v rámci oslav největšího státního svátku Maďarska, kterým je 20. srpen – svátek sv. Štěpána, prvního krále Maďarska a zakladatele státu a Den Maďarské ústavy.  
Starosta Milan Maruštík v průběhu setkání informoval pana velvyslance o podepsání partnerské dohody o spolupráci obou městských částí, která vstoupí v platnost po jejím projednání a schválení zastupitelstvem městských částí na maďarské i české straně. Vyjádřil také poděkování za podporu vedení zastupitelského úřadu při úvodních jednáních s maďarským partnerem a potvrdil připravenost městského obvodu Prahy 12 naplnit partnerskou dohodu praktickými projekty, které budou přínosem pro obě strany. 
Velvyslanec Juraj Chmiel ocenil vznik nové partnerské dohody a označil tuto formu spolupráce mezi městy a obcemi obou zemí za velice prospěšnou a potřebnou. Ujistil členy delegace o připravenosti zastupitelského úřadu pomáhat i při dalším rozvoji této spolupráce v budoucnu. Součástí programu setkání byla i prohlídka prostor zastupitelského úřadu využívaných k pořádání kulturních aktivit i dále seznámení se s historií budovy velvyslanectví, včetně statečného činu příslušníků rodiny Zimových, kteří na konci II. světové války zachránili život 13 osobám židovského vyznání.

 

2

 

3

 

5

 

foto:  p. Petr Mareš  a p. Milan Šimko