česky  english  magyarul 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva předsedy Senátu Parlamentu ČR Milana Štěcha v Maďarsku, 19.- 21. dubna 2017

Ve dnech 19. - 21. dubna 2017 přijel do Budapešti na pozvání předsedy maďarského Parlamentu László Kövéra předseda Senátu Parlamentu ČR Milan Štěch. 

Členy delegace byli senátorka Ing. Zuzana Baudyšová, členka Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice, senátor Ing Zdeněk Nytra, místopředseda Výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí a senátor Ing. Pavel Štohl, místopředseda Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu.

V průběhu návštěvy se předseda Senátu Milan Štěch setkal s předsedou Parlamentu László Kövérem, dále s prezidentem Jánosem Áderem, s ministrem vnitra Sándorem Pintérem a ministrem obrany Istvánem Simicskó. Hlavním tématem jednání byla problematika migrace, vzájemná spolupráce v rámci zemí V4, ekonomická diplomacie a podpora českých aktivit na maďarském trhu. Během svého pobytu předseda Senátu Parlamentu ČR také jednal s předsedou Parlamentní skupiny přátel Maďarsko – Česká republika s Mihály Ballou a s ostatními členy této skupiny.

Předseda Senátu Milan Štěch se také společně se členy senátní delegace zúčastnil Mezinárodního knižního festivalu v Budapešti, na kterém byly země V4 čestným hostem a vystavovaly v rámci společného stánku beletrii z V4 zemí. Slavnostní projev za českou stranu přednesl velvyslanec Juraj Chmiel. Po této akci předseda Senátu zahájil vernisáž výstavy výtvarného umělce Jakuba Špaňhela, která se konala na Velvyslanectví ČR v Budapešti. Program pobytu senátní delegace byl ukončen návštěvou historického města a kolébkou spolupráce zemí V4, Visegrad, kde se předseda delegace setkal se starostou města Andrásem Félegyházim.