česky  english  magyarul 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Ábrám Tibor
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva velvyslance J. Chmiela v Miškolci

Velvyslanec J. Chmiel navštívil ve dnech 12. – 13. září 2017 největší město severního Maďarska Miškolc. V úvodu své návštěvy se setkal s vedením a žáky Reformního Gymnázia Jozefa Lévayho. Ředitel školy Tibor Ábrám informoval velvyslance J. Chmiela o historii a současnosti školy a následně se uskutečnila přednáška velvyslance, věnovaná významu spolupráce členských států V4 pro současnost a budoucnost. Přednáška se setkala s velikým zájmem studentů a byla doplněna besedou s účastníky o aktuálních otázkách politického vývoje.
 

Dalším bodem programu návštěvy velvyslance J. Chmiela bylo setkání se starostou města Miškolce s panem Ákosem Kriza v prostorách městského úřadu. Mezi hlavní projednané body jednání patřilo hodnocení spolupráce a partnerským městem Ostrava a možnosti jeho dalšího rozvoje, ale i praktické poznatky vedení města s používáním 31 ks nízkopodlažních tramvají ze Škoda Transportation, které město vyžívá od roku 2013. Diskutovalo se i o dalších možnostech prezentace ČR v Miškolci.


V kulturní části programu otevřel velvyslanec J. Chmiel spolu s místostarostou města Péterem Pflieglerem výstavu umístněnou v aule městského domu v Miškolci, která je věnovaná životu a dílu J. A. Komenského. Výstavu si mohou návštěvníci prohlédnout do 22. září 2017. 

3

 

2

foto: Ábrám Tibor