česky  english  magyarul 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva velvyslance Juraje Chmiela na Mezinárodním veletrhu obranné a bezpečností techniky IDET 2017 v Brně ve dnech 31. 5. -1. 6. 2017

Mezinárodního veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET 2017 se v letošním roce zúčastnilo celkem 390 vystavovatelů z 30 zemí světa a 20 delegací zahraničních ministerstev obrany pro vyzbrojování včetně čtyřčlenné delegace maďarského Ministerstva obrany v čele s brig. generálem Istvánem Baráthem. 

Veletrh je významnou přehlídkou obranných a bezpečnostních technologií ve střední Evropě s tradičně vysokou mezinárodní účastí vystavovatelů a odborných návštěvníků. Je koncipován jako proexportní platforma pro český obranný a bezpečnostní průmysl a koná se s podporou a za účasti nejvýznamnějších politických a vojenských představitelů České republiky. Největším vystavovatelem je tradičně Ministerstvo obrany ČR a Armáda ČR.

 

Velvyslanec Juraj Chmiel a obchodní rada Vladimír Randáček se zúčastnili na české straně přijetí maďarské vojenské delegace na stánku Ministerstva obrany ČR brig. generálem Jaromírem Alanem, vedoucím Sekce rozvoje a plánování schopností. Během rozhovorů byl projednán současný stav spolupráce obou armád včetně spolupráce obchodní a možnosti jejího dalšího rozšíření do budoucna. Během veletrhu byla také, za účasti náměstka ministra obrany ČR Tomáše Kuchty, velvyslance Juraje Chmiela a vojenského a leteckého přidělence Maďarska v ČR plk. Istvána Taliána, podepsána Dohoda o spolupráci mezi Asociacemi obranného průmyslu Maďarska a České republiky (viz foto).

 

Velvyslanec Juraj Chmiel a obchodní rada Vladimír Randáček navštívili také stánky nejvýznamnějších českých společností (Aero Vodochody, CZ Uherský Brod, LOM Praha, Retia a ERA Pardubice, Aura Brno, Meopta Přerov), které jsou aktivní na maďarském trhu a projednali s řediteli jejich současné obchodní aktivity na maďarském trhu.

Vladimír Randáček, ekonomický a obchodní rada, Velvyslanectví ČR v Maďarsku