česky  english  magyarul 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Vladimír Randáček
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České firmy se prezentovaly v rámci "Czech Defence Day" v Budapešti

Dne 3. října 2017 proběhla v prostorách Velvyslanectví ČR v Budapešti v rámci projektu PROPED (na podporu ekonomické diplomacie) prezentace českých společností z obranného a bezpečnostního sektoru s  názvem „Czech Defence Day“. 

Příprava prezentace probíhala v úzké koordinaci s Ministerstvem obrany ČR, s Asociací obranného a bezpečnostního průmyslu ČR (AOBP), Odborem ekonomické diplomacie MZV ČR a zahraniční kanceláří CzechTrade v Budapešti. Projektu se zúčastnilo celkem osm českých společností (Aero Vodochody a.s., LOM Praha a.s. resp. CLV Pardubice, ERA a.s. Pardubice, RETIA a.s. Pardubice, AURA a.s. Brno, SVOS s.r.o. Přelouč, GLOMEX MS, Praha a INFLATECH s.r.o. Malšovice. Přítomen byl i zástupce Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR viceprezident asociace Jiří Řezáč.
V souvislosti s ambiciózním programem maďarské armády pod názvem „Zrínyi 2026“ pro budoucí rozvoj a modernizaci maďarské armády (pozn: program je nazván po slavném maďarském vojevůdci a také básníkovi chorvatského původu Miklósi Zrynyim, který padl v bitvě s Turky u města Szigetvár v jižním Maďarsku roku 1566), měl projekt za hlavní cíl informovat a nabídnout maďarské armádě novinky českého obranného a bezpečnostního průmyslu. Projekt byl realizován formou power-pointových prezentací a výstavou uspořádanou společnostmi ERA a RETIA. Tyto firmy představily také nejmodernější radiolokátor VERA NG a nový radar krátkého dosahu ReVISOR.

 

1

 

2

Vladimír Randáček obchodní a ekonomický rada ZÚ Budapešť