česky  english  magyarul 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Christopher Maddock, The Budapest Times
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Recepce ke státnímu svátku České republiky

Dne 25. října 2017 se na Velvyslanectví ČR v Budapešti konala za přítomnosti předsedy Ústavního soudu Dr. Tamáse Sulyok, představitelů Kanceláře prezidenta republiky, Ministerstva zahraničních věcí a obchodu, diplomatického sboru, zástupců parlamentu, ministerstev, institucí, samosprávy, podnikatelů a krajanů recepce ke státnímu svátku České republiky. Čestným hostem byl předseda Ústavního soudu Dr. Tamás Sulyok. 

Po fanfáře v podání Posádkové hudby Praha, přinesla čestná stráž Armády ČR státní vlajku České republiky za zvuku husitského chorálu Ktož jsú boží bojovníci, který se hraje při slavnostních příležitostech, když jsou přinášeny státní symboly.

Po hymnách, které rovněž zahrála Posádková hudba, následoval slavnostní proslov velvyslance České republiky v Maďarsku Juraje Chmiela. Velvyslanec Juraj Chmiel následně otevřel dvě výstavy nacházející se v reprezentativních prostorách velvyslanectví. Jednalo se o výstavu obrazů české malířky Bereniky Saudkové a kopie malířských děl Karla Gotta.

Výstavy lze v prostorách velvyslanectví shlédnout po předběžné domluvě se sekretariátem velvyslanectví do 3. listopadu 2017 v době od 9.00 – 15.00 hodin. Výstavu obou umělců zajistila česká společnost ALUKOV vyrábějící designová zastřešení bazénů a teras CORSO, jejíž zástupci byli rovněž přítomni.

Hosté si také mohli prohlédnout stánek České Zbrojovky Uherský Brod, nebo venku vystavený vůz Škoda Kodiaq. K vidění byly také modely letadel Aero Vodochody (L159 Alca, L-39NG).

Společnost Retia Pardubice představila model radaru krátkého dosahu ReVisor a kontejner vybavený elektronickými systémy, které jsou dodávány NATO. K vidění byly rovněž maketa tanku T72 M1 CZ od společnosti Nový Jičín a model obrněného vozidla Pandur.

Přítomní hosté ocenili vynikající výkon hudebníků z Vojenského uměleckého souboru Ondráš.

 

Galerie