česky  english  magyarul 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Stavební veletrh CONSTRUMA 2017 v Budapešťi (5. - 9. 4. 2017) – excelentní příležitost pro české firmy

Stavebnictví se po letech útlumu stalo opět perspektivním oborem pro české firmy a Mezinárodní stavební veletrh CONSTRUMA 2017, který se konal začátkem dubna 2017 byl exceletní příležitostí pro navázání nových kontaktů. Jedná se o největší mezinárodní stavební veletrh ve střední Evropě a letošní „Zemí Partner“ byla Indie. Veletrh přilákal téměř 60 000 návštěvníků a zúčastnilo se ho v historii rekordních 700 vystavovatelů ze 17 zemí světa.. 

Z České republiky se letos zúčastnil veletrhu rekordní počet firem. Pod záštitou Agentury CzechTrade, reprezentovalo Českou republiku celkem 12 společností a sice: Albertina Trading s.r.o., ASIO s.r.o, Filamos s.r.o, Metal Trade Comax s.r.o., MOBAX ČR s.r.o., OSMA a.s., Photon-Energy, Stati-CAL s.r.o., Bova Březnice s.r.o., Huddy Diamonds s.r.o. a NIMCO s.r.o. a MORAM CZ s.r.o.. Mimo oficicální prezentaci CzechTradu se prezentovala česká společnost ATMOS, Bělá pod Bezdězem.

 

Hlavním mottem letošního veletrhu byly inovace a interior design. Během veletrhu byl představen projekt „Home of the Future“, kde designéři interaktivně demonstrovali, jak může být tzv. „Smart Home“ nákladově efektivní, komfortní a vysoce trendy. Veletrh hostoval rovněž tzv. „Job Fair with Randstad“, neboli druhý největší evropský veletrh lidských zdrojů. Podle organizátorů se zúčastnilo workshopů přes 350 lidí a 200 se zaregistrovalo do datové báze společnosti. Velkému zájmu se těšil stánek „Magyar Design“, který představil práce mladých maďarských designérů. Mnoho návštěvníků navštívilo také „Download Design Kid“ tj. plochu, kde se vystavoval dětský nábytek s plány, které byly pro návštěvníky zdarma ke stažení. Jako součást veletrhu hostovala po šesté v řadě výstava architektury venkova „CONSTRUMA KERT (CONSTRUMA GARDEN)“ a také výstava jarních květin „OMÉK – Ornamental Plant and Flower Fair“.

 

Veletrhu se zúčastnil velvyslanec ČR v Maďarsku Juraj Chmiel a obchodní rada Vladimír Randáček, kteří byli při návštěvě stánků řediteli českých firem informováni o obchodních výsledcích a jejich budoucích plánech. Podnikatelům byla také přislíbena pomoc při jejich aktivitách v Maďarsku ze strany velvyslanectví.

 

1

 Foto: Vladimír Randáček, ekonomický a obchodní rada, Velvyslanectví ČR v Maďarsku