česky  english  magyarul 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Úřad vlády ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Summit V4+Egypt, Budapešť 4. července 2017

Předseda vlády Bohuslav Sobotka se zúčastnil dne 4. července 2017 summitu premiérů zemí Visegrádské skupiny (V4). Tématy jednání byly aktuální evropské otázky ve světle červnové Evropské rady, revize směrnice o vysílání pracovníků a návrh na Evropský pilíř sociálních práv. 

Poté následovalo společné jednání předsedů vlád zemí V4 s egyptským prezidentem Abd     al-Fattáhem as-Sísím. Hlavními tématy jednání byly vztahy EU–Egypt, nové bezpečnostní výzvy i ekonomická spolupráce.

Dalšími tématy společného jednání premiéra Bohuslava Sobotky, polské premiérky Beaty Szydlové, slovenského premiéra Roberta Fica, maďarského premiéra Viktora Orbána a egyptského prezidenta Abd al-Fattáha as-Sísího byla role Egypta při řešení regionálních bezpečnostních problémů, boj s terorismem, řešení nelegální migrace či energetická bezpečnost.

Na okraj summitu jednal premiér Bohuslav Sobotka s egyptským prezidentem Abd               al-Fattáhem as-Sísím. Tématy jejich jednání byla hospodářská spolupráce České republiky a Egypta, spolupráce v oblasti bezpečnosti a obranném průmyslu a lidskoprávní situace v Egyptě. V neposlední řadě se premiér Bohuslav Sobotka s egyptským prezidentem věnovali oblasti cestovního ruchu, který je velmi významnou součástí česko-egyptských vztahů.

Bohuslav Sobotka jednal také s maďarským premiérem Viktorem Orbánem a to zejména o spolupráci v hospodářství i vědě.

Před zahájením summitu si premiér Bohuslav Sobotka prohlédl také Baziliku sv. Štěpána, která je nejvýznamnější duchovní stavbou v Maďarsku a zároveň třetí nejvyšší stavbou v zemi.

obr2

 

 

obr4

 

obr5

 

obr6

 

obr7

 

obr8

 

obr9

foto: Úřad vlády ČR